Old web-site

Castle Hill - 4 Nov 2013 - Western Sydney Series 3 - Results

West Summer Series 4th Nov Castle Hill WSS 4th Nov Castle Hill
results created by Ór

 
Score

Score       


 NameClassClubTimeScoreGross ScorePenaltyBonus
1 James McQuillan OM WH 47:14 470 500 30 0
1 Joel Putnam OM BN 42:09 470 470 0 0
3 Andrew Smith VM GO 44:46 430 430 0 0
4 Jeremy Fowler OM GO 55:12 410 520 110 0
5 Darren Slattery OM BN 51:10 400 470 70 0
6 Michael Ridley-Smith VM GO 51:27 390 460 70 0
7 Stefan Kuehn MM GO 52:35 370 450 80 0
8 Daniel Smith OM WH 44:34 350 350 0 0
9 Antoniya Bachvarova MW   54:16 330 430 100 0
10 Matt Hackett MM WH 44:02 310 310 0 0
11 Belinda Kinneally OW WH 52:37 290 370 80 0
12 Ian Miller LM WH 52:00 280 350 70 0
12 Nicole Sellin MW GO 43:00 280 280 0 0
14 Kit Wong OW WH 44:39 270 270 0 0
14 Colin Burnett VM GO 77:28 270 600 330 0
14 Angela Solomon VW WH 51:15 270 340 70 0
17 Steve Dunlop SVM WH 43:17 260 260 0 0
17 John Anderson LM GO 58:58 260 400 140 0
19 Lisa Lampe VW UR 43:26 250 250 0 0
19 Dave Dash IM GO 42:58 250 250 0 0
19 Gareth Chandler OM WH 53:59 250 340 90 0
22 Ted Mulherin IM WH 43:33 240 240 0 0
22 Darius Cartwright MM WH 50:40 240 300 60 0
22 Terry Murphy LM UR 43:23 240 240 0 0
25 Matthew James SJM WH 42:03 220 220 0 0
26 Joshua Braidwood MM WH 56:09 210 330 120 0
26 Stephen Holloway SVM WH 48:44 210 250 40 0
28 Barry Pearce IM WH 43:29 200 200 0 0
29 Debbie McKenna SVW   50:23 180 240 60 0
29 Linda Chan VW WH 52:15 180 260 80 0
29 Ernest Windschuttel LM GO 50:51 180 240 60 0
32 Neil and Georgia Winkcup Group   56:02 160 280 120 0
33 Isaac and Patrick Calear Group   52:54 150 230 80 0
33 Anette Larsson MW WH 58:04 150 290 140 0
35 Julie Griffiths OW WH 42:32 130 130 0 0
36 Chris Annison VM   74:09 60 360 300 0
37 Ted Woodley LM GO 86:22 -10 410 420 0
38 Graham Horrocks LM GO 76:29 -40 280 320 0

Membership

*** We Love Helpers ***

 
 a Big  *Thank You*  to all helpers and organisers of recent events:    

Eugowra 2020 NSW Champs 10-11 Apr: John Anderson, Melissa Annetts, Peter Annetts, Luca Baracsi, Toni Bachvarova, Ross Barr, Carolyn Davies, Barbara Dawson, Graeme Dawson, Rod Eckels, Peter Fozo, John Giles, Natalie Grainger, Robert Herkes, Barbara Hill, Tony Hill, Adam Horley, Kristen Horley, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Melissa Joseph, Barbara Junghans, Ron Junghans, Jamie Kennedy, Tania Kennedy, Istvan Kertesz, Arpad Kocik, James Lithgow, Aidrie Long, Andrea Lux, Peter McConaghy, Wendy McConaghy, Jim Merchant, Clare Netherton, Warwick Selby, Andrew Smith, Kristin Young.

 SPORTident team: Karla Burnett, Riley Grainger, Nikki Halmai, Matthew Hill, Kieran Joseph.

Chatswood SSS26 31 Mar: Kim Cleland, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, John Giles, Andy Graham, Ken Jacobson, Iain McKernan, Dave Stanley, David Stitt, Dale Thompson, Ted Woodley.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Robert Newman

Northbridge SSS23 10 Mar: Rochelle Cox, Andrew Goddard, Lisa Grant, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Jamie Kennedy, Kar-Soon Lim, David Stanley.

 SPORTident team: Robert Newman, Johnny Petersen.

Hunters Hill Sprint1 21 Feb: Ian Blayden, Elizabeth Bulman, John Bulman, Ross Duker, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, Karin Hefftner, Roland Simpson, Sue Thomson, Larry Weiss.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Ken Jacobson.

Frenchs Forest SSS18 3 Feb: David Bray, Andrew Goddard, Nikolett Halmai, Glenn Horrocks, Graham Horrocks, Barb Junghans, Ron Junghans, Roger Mail, Jim Merchant.

 SPORTident team: Martin Cousins, Johnny Petersen.

 
 heart
 
 - errors or omissions,  please contact the event organiser.