Old web-site

Moonlight Madness 6

Moonlight Madness Series #6   3/09/2014
Map: Chatswood West 1:7500    
Setter David Dash    
for: Garingal Orienteers    
placing name club score
1 Tom Joss GO 600 41:11
2 Pierre Francois BN 580
2 Stefan Kuehn GO 580
2 Michael Ridley-Smith GO 580
5 Darren Slattery BNN 560
5 Martin Cousins GO 560
7 David Stanley GO 550
7 Patrik Gunnarsson BF 550
7 Peter Annetts GO 550
7 Cath Chalmers BF 550
11 Stuart Deane GO 510
12 Warwick Selby GO 490
12 John Brayan GO 490
14 Wayne Pepper BN 480
15 Ted Woodley GO 460
16 Mark Mueller WHO 450
17 Nicole Sellin GO 430
17 Andrew Goddard GO 430
19 Elizabeth + John Bulman GO 410
19 Brett Sewell   410
21 Kate + Lou + Sair GO 400
21 Jane Sales BF 400
23 Ross Duker GO 370
23 John Giles GO 370
23 Lisa Lampe UR 370
26 David Mc Ghee BN 360
27 Ken Jacobson GO 350
27 Colin Burnett GO 350
29 Ewan + Harry BF 320
30 Greg Ockenden GO 290
31 Trent Daniels   270
32 Margaret Waugh + Henry Foster GO 230
33 Angela Beveridge + group   220
34 Dianne Bergen GO 210
35 Niklas Li   190
35 Dennis Sparling GO 190
37 Angus van Schaik + Heidi GO 80
38 Henry + Grandpa GO 30
       
Entries 38   Average 400

For a detailed results pdf download, click here.

Membership

*** We Love Helpers ***

 
 a Big  *Thank You*  to all helpers and organisers of recent events:    

Eugowra 2020 NSW Champs 10-11 Apr: John Anderson, Melissa Annetts, Peter Annetts, Luca Baracsi, Toni Bachvarova, Ross Barr, Carolyn Davies, Barbara Dawson, Graeme Dawson, Rod Eckels, Peter Fozo, John Giles, Natalie Grainger, Robert Herkes, Barbara Hill, Tony Hill, Adam Horley, Kristen Horley, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Melissa Joseph, Barbara Junghans, Ron Junghans, Jamie Kennedy, Tania Kennedy, Istvan Kertesz, Arpad Kocik, James Lithgow, Aidrie Long, Andrea Lux, Peter McConaghy, Wendy McConaghy, Jim Merchant, Clare Netherton, Warwick Selby, Andrew Smith, Kristin Young.

 SPORTident team: Karla Burnett, Riley Grainger, Nikki Halmai, Matthew Hill, Kieran Joseph.

Chatswood SSS26 31 Mar: Kim Cleland, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, John Giles, Andy Graham, Ken Jacobson, Iain McKernan, Dave Stanley, David Stitt, Dale Thompson, Ted Woodley.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Robert Newman

Northbridge SSS23 10 Mar: Rochelle Cox, Andrew Goddard, Lisa Grant, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Jamie Kennedy, Kar-Soon Lim, David Stanley.

 SPORTident team: Robert Newman, Johnny Petersen.

Hunters Hill Sprint1 21 Feb: Ian Blayden, Elizabeth Bulman, John Bulman, Ross Duker, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, Karin Hefftner, Roland Simpson, Sue Thomson, Larry Weiss.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Ken Jacobson.

Frenchs Forest SSS18 3 Feb: David Bray, Andrew Goddard, Nikolett Halmai, Glenn Horrocks, Graham Horrocks, Barb Junghans, Ron Junghans, Roger Mail, Jim Merchant.

 SPORTident team: Martin Cousins, Johnny Petersen.

 
 heart
 
 - errors or omissions,  please contact the event organiser.