Old web-site

Autumn Evening 2 - Kissing Point

Results of the second Autumn Evening Series event are listed below.  We also again have Ross Barr's report here, and you can view the map here.

1Malcolm Bradley 490
2Anthony Dowle 470
 Kar-Soon Lim 470
4Richard LauderBF460
5Warwick SelbyGO450
6Peter AnnettsGO440
7Sue DavisBF420
8Ross BarrGO410
 Shane Henry 410
 Michael Free 410
 Wendy Stevenson 410
 Sue Login 410
 Marie Doke 410
 Peter Hibberd 410
15Matt Dowle 390
 Mark Rivers 390
 A Kirby 390
18Steve Dunlop 370
 Steve Brayan 370
20Ron JunghansGO360
 Jim MerchantGO360
 Dan Redfern 360
 Peter Wilson 360
 Will SeymonWH360
25David Kricker 350
 Colin Burnett 350
 Chris Brown 350
 Joel Putnam 350
 Ian Clitheroe 350
 Caitlin Anderson 350
31Ted MulherinWH340
 Gavin Judd 340
33Jamie KennedyGO330
34Lisa LampeUR 320
 AC Thompson 320
 Phoebe DentCC320
 Ian MillerWH320
 Jose ZapataCC320
 Megan Gamble 320
40Marie Ringer 310
 Marcia Dawson 310
 Luke and Darren Slattery 310
43Julia Clements 300
 Karla Burnett and Bethany Crane 300
 Jo Payne 300
46David StittGO290
 Terry MurphyUR 290
 Michael Roylance 290
49Bob Morgan 280
 Rachael Best 280
 Aidan DawsonGO280
 Bec Smyth 280
 Darren Hart and Nick Niarchos 280
54Annalisa McKay 270
 James Stuart 270
56Dianne Bergen 260
57Jim ForbesGO250
 Kim, Dan and Kylie 250
59Michael BurtonBF240
 Connie McNamee 240
 Alison Pearce 240
 Annette Larson 240
63Graham Horrocks 230
 Ken JacobsonGO230
 Angela Murray 230
66P FieldUR 180
67Chris Spajosenic 170
 Steve HollowayWH170
69Brian JohnsonGO100
70Barbara JunghansGO100

Course setter and organiser:   Ian Cameron

Total entries:  70

 

 

Membership

*** We Love Helpers ***

 
 a Big  *Thank You*  to all helpers and organisers of recent events:    

Eugowra 2020 NSW Champs 10-11 Apr: John Anderson, Melissa Annetts, Peter Annetts, Luca Baracsi, Toni Bachvarova, Ross Barr, Carolyn Davies, Barbara Dawson, Graeme Dawson, Rod Eckels, Peter Fozo, John Giles, Natalie Grainger, Robert Herkes, Barbara Hill, Tony Hill, Adam Horley, Kristen Horley, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Melissa Joseph, Barbara Junghans, Ron Junghans, Jamie Kennedy, Tania Kennedy, Istvan Kertesz, Arpad Kocik, James Lithgow, Aidrie Long, Andrea Lux, Peter McConaghy, Wendy McConaghy, Jim Merchant, Clare Netherton, Warwick Selby, Andrew Smith, Kristin Young.

 SPORTident team: Karla Burnett, Riley Grainger, Nikki Halmai, Matthew Hill, Kieran Joseph.

Chatswood SSS26 31 Mar: Kim Cleland, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, John Giles, Andy Graham, Ken Jacobson, Iain McKernan, Dave Stanley, David Stitt, Dale Thompson, Ted Woodley.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Robert Newman

Northbridge SSS23 10 Mar: Rochelle Cox, Andrew Goddard, Lisa Grant, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Jamie Kennedy, Kar-Soon Lim, David Stanley.

 SPORTident team: Robert Newman, Johnny Petersen.

Hunters Hill Sprint1 21 Feb: Ian Blayden, Elizabeth Bulman, John Bulman, Ross Duker, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, Karin Hefftner, Roland Simpson, Sue Thomson, Larry Weiss.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Ken Jacobson.

Frenchs Forest SSS18 3 Feb: David Bray, Andrew Goddard, Nikolett Halmai, Glenn Horrocks, Graham Horrocks, Barb Junghans, Ron Junghans, Roger Mail, Jim Merchant.

 SPORTident team: Martin Cousins, Johnny Petersen.

 
 heart
 
 - errors or omissions,  please contact the event organiser.