Old web-site

Autumn Evening 5 - Macquarie University

The fifth Autumn Evening Series event (there is one more on Saturday 3 May - combined with the Night Championships) was run around Macquarie Uni and Marsfield on 30 April 2008.  The results are listed below.

Our organiser, Warwick Selby, has also provided a chart of the control visit statistics which can be viewed here.

Ross Barr's report can be found here.

Glenn Horrocks540
Nick Earl460
Darren Slattery440
Kar-Soon Lim430
David Kricker430
Peter Annetts430
Ian Cameron410
John Havranek410
Ross Barr390
Ron Junghans390
Pete Wilson390
Sue Davis390
Steve Domonkos380
Gavin Judd380
Michael Free370
Rachael Best370
James Lithgow360
David Bowerman360
Joel Putnam350
Shane Henry350
Peter McConaghy350
Paula Shingler340
Henrik Larsson330
David Gatwood320
Michael Roylance320
Nick Ecles320
Caitlin Anderson310
Ian Miller310
Michele Dawson300
Ken Jacobson290
Karla Burnett and Bethany Crane280
Sue Login280
Jim Forbes280
Dan Redfern280
Colin Burnett280
John Brayan280
Peter Hibberd280
Ted Mulherin270
Laura Stott and Marty Figuera270
Aidan Dawson270
Annalisa McKay260
Daniel Hach250
Elizabeth and John Bulman250
David Stitt250
Tim Perry240
Phillip Harding240
Graham Horrocks230
Jo Payne230
Julia Clements220
Lisa Lampe220
Neil Hawthorne210
James Stuart200
Ernest Windschuttel200
Sandra Thomas180
Dianne Bergen160
Jamie Kennedy160
Brian Michael150
Marcia Dawson150
Kerrie Hammond and Elissa Cranston130
Bob Morgan120
Pauline Evans120
Steve Holloway110
James and Nicole Gellan100
Angela Murray90
Warren and Michelle70

Course setter and organiser:   Warwick Selby

Total entries:  65

 

 

Membership

*** We Love Helpers ***

 
 a Big  *Thank You*  to all helpers and organisers of recent events:    

Eugowra 2020 NSW Champs 10-11 Apr: John Anderson, Melissa Annetts, Peter Annetts, Luca Baracsi, Toni Bachvarova, Ross Barr, Carolyn Davies, Barbara Dawson, Graeme Dawson, Rod Eckels, Peter Fozo, John Giles, Natalie Grainger, Robert Herkes, Barbara Hill, Tony Hill, Adam Horley, Kristen Horley, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Melissa Joseph, Barbara Junghans, Ron Junghans, Jamie Kennedy, Tania Kennedy, Istvan Kertesz, Arpad Kocik, James Lithgow, Aidrie Long, Andrea Lux, Peter McConaghy, Wendy McConaghy, Jim Merchant, Clare Netherton, Warwick Selby, Andrew Smith, Kristin Young.

 SPORTident team: Karla Burnett, Riley Grainger, Nikki Halmai, Matthew Hill, Kieran Joseph.

Chatswood SSS26 31 Mar: Kim Cleland, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, John Giles, Andy Graham, Ken Jacobson, Iain McKernan, Dave Stanley, David Stitt, Dale Thompson, Ted Woodley.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Robert Newman

Northbridge SSS23 10 Mar: Rochelle Cox, Andrew Goddard, Lisa Grant, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Jamie Kennedy, Kar-Soon Lim, David Stanley.

 SPORTident team: Robert Newman, Johnny Petersen.

Hunters Hill Sprint1 21 Feb: Ian Blayden, Elizabeth Bulman, John Bulman, Ross Duker, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, Karin Hefftner, Roland Simpson, Sue Thomson, Larry Weiss.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Ken Jacobson.

Frenchs Forest SSS18 3 Feb: David Bray, Andrew Goddard, Nikolett Halmai, Glenn Horrocks, Graham Horrocks, Barb Junghans, Ron Junghans, Roger Mail, Jim Merchant.

 SPORTident team: Martin Cousins, Johnny Petersen.

 
 heart
 
 - errors or omissions,  please contact the event organiser.