Old web-site

Waverton/Balls Head - 28 June 2009 - Schools Series

Balls Head, Waverton - 28 June 2009 - Results
Schools Series 3
Green course - 2.1 km - 18 controls
NameSchoolTime
1Toby WilsonChatswood PS28:59
2Ming Xuan ShaoNSBHS30:50
3Georgia JonesAscham36:52
4Andrew LinNSBHS38:39
5Alistair WilsonKnox39:03
6Chengyi HanNSBHS39:07
7Liam CudmoreScots College48:37
8Alex KennedyGreenwich PS52:50
9Haritha GunasekeraSINPS56:31
Short Orange course - 3.4 km - 10 controls
NameSchoolTime
1Aidan DawsonTrinity43:53
2Daniel HillSINPS45:55
3Lawrence JonesScots College52:28
4Stephen GohNSBHS52:56
5James GeldensKnox54:22
6Max WrightKnox55:45
7Alex CornishNSBHS64:11
8Donny YangNSBHS124:43
Jay SeehoKnoxMP (42:05)
Long Orange course - 4.9 km - 18 controls
NameSchoolTime
1Matthew HillNSBHS42:15
2Michele DawsonPLC49:46
3Huon WilsonNSBHS51:08
4Chris YuanNSBHS62:51
5Kerry XuNSBHS72:06
6YuChen LiuNSBHS75:12

  
Courses Set by:    Paul Heiskanen & Barbara Hill
Vettor:                 Dennis Sparling
Event Organiser:   David Bowerman
  

Membership

*** We Love Helpers ***

 
 a Big  *Thank You*  to all helpers and organisers of recent events:    

Eugowra 2020 NSW Champs 10-11 Apr: John Anderson, Melissa Annetts, Peter Annetts, Luca Baracsi, Toni Bachvarova, Ross Barr, Carolyn Davies, Barbara Dawson, Graeme Dawson, Rod Eckels, Peter Fozo, John Giles, Natalie Grainger, Robert Herkes, Barbara Hill, Tony Hill, Adam Horley, Kristen Horley, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Melissa Joseph, Barbara Junghans, Ron Junghans, Jamie Kennedy, Tania Kennedy, Istvan Kertesz, Arpad Kocik, James Lithgow, Aidrie Long, Andrea Lux, Peter McConaghy, Wendy McConaghy, Jim Merchant, Clare Netherton, Warwick Selby, Andrew Smith, Kristin Young.

 SPORTident team: Karla Burnett, Riley Grainger, Nikki Halmai, Matthew Hill, Kieran Joseph.

Chatswood SSS26 31 Mar: Kim Cleland, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, John Giles, Andy Graham, Ken Jacobson, Iain McKernan, Dave Stanley, David Stitt, Dale Thompson, Ted Woodley.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Robert Newman

Northbridge SSS23 10 Mar: Rochelle Cox, Andrew Goddard, Lisa Grant, Carol Jacobson, Ken Jacobson, Jamie Kennedy, Kar-Soon Lim, David Stanley.

 SPORTident team: Robert Newman, Johnny Petersen.

Hunters Hill Sprint1 21 Feb: Ian Blayden, Elizabeth Bulman, John Bulman, Ross Duker, Peter Fozo, Aniko Fozo-Kertesz, Karin Hefftner, Roland Simpson, Sue Thomson, Larry Weiss.

 SPORTident team: Martin Cousins, Carol Jacobson, Ken Jacobson.

Frenchs Forest SSS18 3 Feb: David Bray, Andrew Goddard, Nikolett Halmai, Glenn Horrocks, Graham Horrocks, Barb Junghans, Ron Junghans, Roger Mail, Jim Merchant.

 SPORTident team: Martin Cousins, Johnny Petersen.

 
 heart
 
 - errors or omissions,  please contact the event organiser.